Αυτόματη-αντλία εκκίνησης
Περιγραφή
Τεχνικές παράμετροι
Αυτόματη-αντλία εκκίνησης

Η αντλία αυτόματης εκκίνησης-είναι μια φυγοκεντρική αντλία αυτόματης εκκίνησης{{1}με τα πλεονεκτήματα της συμπαγούς δομής, της βολικής λειτουργίας, της σταθερής λειτουργίας, της εύκολης συντήρησης, της υψηλής απόδοσης, της μεγάλης διάρκειας ζωής και της ισχυρής ικανότητας αυτόματης εκκίνησης-. Η αρχή λειτουργίας της αντλίας αυτόματης-πλήρωσης είναι να ρίχνει νερό στο περίβλημα της αντλίας (ή το ίδιο το περίβλημα της αντλίας έχει νερό) πριν από την εκκίνηση. Μετά την εκκίνηση, η πτερωτή περιστρέφεται με υψηλή ταχύτητα, προκαλώντας τη ροή του νερού στο αυλάκι της πτερωτής προς τον σπειροειδή. Αυτή τη στιγμή, σχηματίζεται ένα κενό στην είσοδο νερού, προκαλώντας το άνοιγμα της βαλβίδας αντεπιστροφής εισόδου νερού και ο αέρας στον σωλήνα αναρρόφησης εισέρχεται στην αντλία και φτάνει στο εξωτερικό άκρο μέσω της αυλάκωσης της πτερωτής.
Παράμετρος προϊόντος
| Προσαρμοσμένη υποστήριξη | OEM, ODM, OBM |
| Πηγή ισχύος | Ηλεκτρικός |
| Επωνυμία | HNYB |
| Δομή | Ηλεκτρική αντλία νερού |
| Εφαρμογή | Βιομηχανικοί λέβητες, βιομηχανικές επιχειρήσεις κοινής ωφέλειας, άρδευση και γεωργία, μεταλλευτική βιομηχανία, πρόσληψη ακατέργαστου νερού |
| Τόπος καταγωγής | Henan, Κίνα |
| Εξουσία | 0,75-550kw |
| Μέγεθος εξόδου | Μικρότερο ή ίσο με 600 mm |
| Ροή | 9-5500m³/ H |
| Κεφάλι | 5-110m |
| Υλικό | Χυτοσίδηρος/όλκιμος σίδηρος/χυτοσίδηρος/ανοξείδωτος χάλυβας |
Προϊόντα βίντεο
Δομικά χαρακτηριστικά

| 1. Σώμα αντλίας | 2. Παξιμάδι πτερωτής | 3. Πτερωτή | 4. Κάλυμμα αντλίας |
| 5. Κουτί σφραγίδας | 6. Μηχανική σφράγιση | 7. Ακροφύσιο ψύξης | 8. Σφραγιδιακός αδένας |
| 9. Αδένας ρουλεμάν | 10. Ρουλεμάν | 11. Δακτύλιος | 12. Σφραγίδα λαδιού σκελετού |
| 13. Άξονας | 14. Στήριγμα ανάρτησης | 15. Σύζευξη αντλίας | 16. Γέμισμα της τρύπας |
Σενάριο εφαρμογής
- Επεξεργασία λυμάτων:Στον τομέα της επεξεργασίας λυμάτων, οι αντλίες αυτόματης-πλήρωσης μπορούν να χειριστούν υγρά που περιέχουν στερεά σωματίδια, ίνες και άλλες ακαθαρσίες. Η ισχυρή του ικανότητα αυτο-αναπλήρωσης μπορεί να εξασφαλίσει ότι μπορεί να λειτουργεί κανονικά όταν το υγρό είναι παχύρρευστο ή περιέχει φυσαλίδες, επομένως είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για υποστήριξη εξοπλισμού επεξεργασίας λυμάτων.
- Αγροτική άρδευση:Είτε παίρνει νερό από ένα πηγάδι είτε αντλεί νερό από ένα ποτάμι ή μια λίμνη, η αντλία αυτόματης{{0}απλήρωσης μπορεί να ολοκληρώσει γρήγορα τη διαδικασία απορρόφησης νερού και να παρέχει επαρκή ποσότητα νερού για τη γεωργική γη.
- Βιομηχανική επεξεργασία:Στη διαδικασία βιομηχανικής παραγωγής, οι αντλίες αυτόματης εκκίνησης μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την επεξεργασία διαφόρων βιομηχανικών λυμάτων υψηλής-συγκέντρωσης, υψηλής-θερμοκρασίας-που περιέχουν στερεά λύματα, όπως χημικά λύματα, μεταλλουργικά λύματα, λύματα υφασμάτων, λύματα επεξεργασίας τροφίμων κ.λπ.
Χαρακτηριστικά προϊόντος
Υψηλή απόδοση και εξοικονόμηση ενέργειας:Οι αντλίες αυτόματης εκκίνησης-χρησιμοποιούν ένα ανώτερο υδραυλικό μοντέλο, με αποτέλεσμα 3% έως 5% υψηλότερη απόδοση από τις συμβατικές-αντλίες αυτόματης εκκίνησης. Επιπλέον, ο συμπαγής σχεδιασμός τους και ο χαμηλός θόρυβος λειτουργίας συμβάλλουν σημαντικά στην εξοικονόμηση ενέργειας.
Ισχυρή ικανότητα εκκένωσης λυμάτων:Οι αντλίες αυτόματης-πλήρωσης χρησιμοποιούν ειδικό σχεδιασμό πτερωτής κατά-απόφραξης, διασφαλίζοντας αποτελεσματική λειτουργία και αποτρέποντας την απόφραξη. Ο υψηλός ρυθμός ροής τους επιτρέπει να χειρίζονται υγρά που περιέχουν μεγάλα στερεά σωματίδια και μακριές ίνες.
Εξαιρετική απόδοση από τον εαυτό-Priming:Οι αντλίες αυτόματης εκκίνησης-έχουν συνήθως ύψος αυτοεκκίνησης περίπου 5 μέτρων. Αυτές οι αντλίες δεν απαιτούν ποδοβαλβίδα ή συσκευή εισαγωγής νερού και αντλούν αυτόματα υγρό χωρίς εξωτερική βοήθεια.

Πιστοποίηση προϊόντος

ISO 9001

ISO 14001

ISO45001

Πιστοποίηση προϊόντος CE

Πιστοποίηση προϊόντων ΑΗΚ

Επαληθευμένος προμηθευτής
Η διεύθυνσή μας
Βιομηχανικό πάρκο Zhaogang, Fengqiu, Xinxiang, Henan, Κίνα
Αριθμός WhatsApp
+86 158 3619 1545
E-ταχυδρομείο
sales@hnybpumps.com

FAQ
01. ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥ MOQ;
02. ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΟΙ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΣΑΣ;
03. ΤΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΧΕΤΕ;
04. ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ Ή ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ;
05. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΕΜ ΜΑΡΚΑ;
06. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ;
Δημοφιλείς Ετικέτες: Αυτοκίνητη-αντλία πλήρωσης, κατασκευαστές αντλιών αυτόματης εκκίνησης-της Κίνας
| Ρυθμός ροής (Q): | 3~800m³/h |
| Κεφάλι(Η): | 12~65m |
| Πίεση: | 0,12MPa~0,65MPa(1,2Bar~6,5Bar) |
| Εξουσία: | 1,5~110 kw |
| Θερμοκρασία υγρού: | -20 μοίρες ~ 120 μοίρες (-4 μοίρες F ~ 248 βαθμοί F) |
| Υλικό: | Χυτοσίδηρος/όλκιμος σίδηρος/Χυτοσίδηρος/Ανοξείδωτος χάλυβας κ.λπ |
| Εφαρμογή: | Αυτή η σειρά έχει τη λειτουργία αυτο-απλήρωσης, χωρίς νερό άρδευσης, που χρησιμοποιείται για τη μεταφορά νερού ή περιέχει ορισμένα σωματίδια ή ακαθαρσίες του υγρού, που περιέχει μεγάλα σωματίδια στερεού μπλοκ, μακριές ίνες βρωμιάς, ακαθαρσίες ορυχείων αποβλήτων ιζημάτων, περιττώματα και λύματα μηχανικής. |
Ένα ζευγάρι
Αντλία αφυδάτωσης αυτο-αναρρόφησηςΑποστολή ερώτησής









