Αντλία ηλεκτρικής πετροχημικής διαδικασίας
Κεφαλή(Υ): 16~1400μ
Πίεση: 0,16MPa~14MPa(1,6Bar~140Bar)
Ισχύς: Σύμφωνα με το ιξώδες και το ειδικό βάρος του υγρού.
Θερμοκρασία υγρού: -80 βαθμοί ~ 450 βαθμοί (-112 βαθμοί F ~ 842 βαθμοί F)
Υλικό: Χυτός χάλυβας/Ανοξείδωτο Χάλυβας/Ανθεκτικό στη θερμότητα χάλυβας, κ.λπ
Περιγραφή
Τεχνικές παράμετροι
Αντλία ηλεκτρικής πετροχημικής διαδικασίας

Οι αντλίες ηλεκτρικών πετροχημικών διεργασιών αναφέρονται σε εξοπλισμό αντλιών που χρησιμοποιείται ειδικά στη βιομηχανία πετροχημικών. Είναι ανθεκτικά σε υψηλές θερμοκρασίες και υψηλή πίεση, στη διάβρωση, στη ρυθμιζόμενη ροή και κεφαλή και έχουν καλή απόδοση σφράγισης. Χρησιμοποιούνται κυρίως για τη μεταφορά υγρών όπως το πετρέλαιο και το φυσικό αέριο και χρησιμοποιούνται ευρέως στη διύλιση πετρελαίου, την πετροχημική, την επεξεργασία φυσικού αερίου, την παραγωγή λιπασμάτων και άλλες βιομηχανίες.
Παράμετρος προϊόντος
| Προσαρμοσμένη υποστήριξη | OEM, ODM, OBM |
| Πηγή ισχύος | Ηλεκτρικός |
| Επωνυμία | HNYB |
| Δομή | Μονοβάθμια-αντλία |
| Εφαρμογή | Βιομηχανικοί λέβητες, βιομηχανικές επιχειρήσεις κοινής ωφέλειας, άρδευση και γεωργία, μεταλλευτική βιομηχανία, πρόσληψη ακατέργαστου νερού |
| Τόπος καταγωγής | Henan, Κίνα |
| Εξουσία | Επιλέξτε ανάλογα με το ιξώδες και το ειδικό βάρος του υγρού |
| Μέγεθος εξόδου | Μικρότερο ή ίσο με 600 mm |
| Ροή | 5.5-1800m³/ h |
| Κεφάλι | 16-1400m |
| Υλικό | Χυτοσίδηρος/όλκιμος σίδηρος/χυτοσίδηρος/ανοξείδωτος χάλυβας |
Προϊόντα βίντεο
Σενάριο εφαρμογής:
Πετροχημική βιομηχανία: μεταφορά, κυκλοφορία, συμπίεση και άλλες διεργασίες που χρησιμοποιούνται στη διαδικασία παραγωγής διύλισης πετρελαίου, λιπασμάτων, λιπαντικών, αιθυλενίου, στυρενίου κ.λπ.
Χημική βιομηχανία: οργανική σύνθεση, χημικός θερμικός κύκλος, μηχανική προστασίας περιβάλλοντος κ.λπ.
Φαρμακευτική βιομηχανία: μεταφορά, κυκλοφορία, διήθηση, συμπύκνωση και άλλες χρήσεις διεργασίας στη διαδικασία παραγωγής.
Βιομηχανία τροφίμων: μεταφορά, κυκλοφορία, διήθηση και άλλες διεργασίες που χρησιμοποιούνται στη διαδικασία παραγωγής ποτών, μπύρας, χυμού, σιροπιού και άλλων τροφίμων.
Χαρακτηριστικά προϊόντος
Αντοχή σε υψηλή θερμοκρασία και υψηλή πίεση:Τα πετροχημικά μέσα έχουν συνήθως υψηλή θερμοκρασία και πίεση, επομένως οι ηλεκτρικές αντλίες πετροχημικής διεργασίας πρέπει να είναι σε θέση να αντέχουν σε υψηλή θερμοκρασία και περιβάλλον εργασίας υψηλής πίεσης.
Αντοχή στη διάβρωση:Τα πετροχημικά μέσα είναι συχνά διαβρωτικά και οι αντλίες ηλεκτρικών πετροχημικών διεργασιών πρέπει να είναι κατασκευασμένες από-ανθεκτικά στη διάβρωση υλικά για να διασφαλιστεί η μακροπρόθεσμη- σταθερή λειτουργία.
Ρυθμιζόμενη ροή και κεφαλή:Οι αντλίες ηλεκτρικών πετροχημικών διεργασιών συνήθως πρέπει να προσαρμόζουν τη ροή και την κεφαλή σύμφωνα με τις απαιτήσεις της διαδικασίας, έτσι ώστε να έχουν τα χαρακτηριστικά της ρυθμιζόμενης ροής και κεφαλής.
Καλή απόδοση σφράγισης:Λόγω της ιδιαιτερότητας των πετροχημικών μέσων, οι αντλίες ηλεκτρικών πετροχημικών διεργασιών πρέπει να έχουν καλή απόδοση σφράγισης για την πρόληψη της περιβαλλοντικής ρύπανσης και των ατυχημάτων ασφαλείας που προκαλούνται από διαρροή μέσων.

Πιστοποίηση προϊόντος

ISO 9001

ISO 14001

ISO45001

Πιστοποίηση προϊόντος CE

Πιστοποίηση προϊόντων ΑΗΚ

Επαληθευμένος προμηθευτής
Η διεύθυνσή μας
Βιομηχανικό πάρκο Zhaogang, Fengqiu, Xinxiang, Henan, Κίνα
Αριθμός WhatsApp
+86 158 3619 1545
E-ταχυδρομείο
sales@hnybpumps.com

FAQ
01. ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥ MOQ;
02. ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΟΡΟΙ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΣΑΣ;
03. ΤΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΕΧΕΤΕ;
04. ΕΙΣΤΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ Ή ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ;
05. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΕΜ ΜΑΡΚΑ;
06. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ;
Δημοφιλείς Ετικέτες: Ηλεκτρική αντλία πετροχημικών διεργασιών, Κίνα Κατασκευαστές αντλιών ηλεκτρικών πετροχημικών διεργασιών
Παράμετροι προϊόντος
| Ρυθμός ροής (Q): | 5.5~1800m³/h |
| Κεφάλι(Η): | 16~1400m |
| Πίεση: | 0,16MPa~14MPa(1,6Bar~140Bar) |
| Εξουσία: | Ανάλογα με το ιξώδες και το ειδικό βάρος του υγρού. |
| Θερμοκρασία υγρού: | -80 μοίρες ~ 450 μοίρες (-112 μοίρες F ~ 842 βαθμοί F) |
| Υλικό: | Χυτός χάλυβας/Ανοξείδωτος χάλυβας/Ανθεκτικός στη θερμότητα χάλυβας κ.λπ |
| Πεδίο εφαρμογής: | χρησιμοποιείται για τη μεταφορά υγρών χαμηλής-ή υψηλής θερμοκρασίας-, ουδέτερων ή διαβρωτικών υγρών, καθαρών ή υγρών που περιέχουν στερεά σωματίδια, υγρών που δεν επιτρέπεται να μολυνθούν κ.λπ. Κατάλληλο για χημική βιομηχανία, διύλιση λαδιών, χαρτοποιία, διύλιση ζάχαρης, τρόφιμα, φαρμακευτικά προϊόντα, ίνες σύνθεσης και άλλες βιομηχανίες. |
Ένα ζευγάρι
Αντλία μεταφοράς λαδιού υψηλής θερμοκρασίαςΑποστολή ερώτησής











